TERA-Free-Trial

Úspěšný přechod Tery na Free-to-Play model přinesl půl milionu nových hráčů

Destrukce úsporných prasátek končí – nová éra MMO přichází a s ní i úspěšný Free-to-Play model. Je ale opravdu úspěšný tak, jak se zdá?

Nové statistiky z Bluehole studio jednoznačně potvrzují úspěšnost Free2Play MMORPG v herním průmyslu. Jejich evropský úspěch činí 500 000 čerstvých hráčů, kteří okusili inovativní, avšak často opomenutou Teru bez nemilosrdných měsíčních poplatků. Díky riskantnímu, avšak prospěšnému přechodu, má Tera dnešním dnem přes 1 milion aktivních hráčů.

Do této doby bylo v Teře vytvořeno 1.5 milionu charakterů, jenž se mohou prodírat tajemstvím onoho pozoruhodného  světa plného holčiček v sukni, roztomilých medvídků a polonahých žen. A kouzel. Avšak na ty, které odrazuje obnaženost atraktivních žen bojujících na život a na smrt, má Tera přichystán inovativní real time combat. Ano, to co odlišuje Teru od většiny MMORPG konkurence je již zmíněný režim boje, v němž není vaším úkolem co nejrychleji bít do klávesnic, nýbrž právě naopak. Hra vás nutí poskakovat po bojišti, uhýbat a časovat útoky v souvislosti s pohyby nepřátel. Největším překvapením pro hráče nicméně musí být styl zaměřovaní, ale počkat – vždyť tu ale žádný není!

Tera-Rising-101Ano, hra je bez jakéhokoliv zamčeného zaměřovacího systému. V mžiku se octnete mířící mečem, kouzlem či šípem na opravdu dech beroucí příšery. Hladina adrenalinu vám poletuje jak při volném pádu, a vy se snažíte udržet naživu jen kvůli tomu, že modří poletující sloni chodí ve skupinách.

20090122144316_9e0f24eaNa druhou stranu, Free-to-Play může jinak povedené hře uškodit. Bez podpory tvůrců se čekací doba na patche až zpětinásobila. Kromě toho je momentální termín free-to-play bezpochyby zavádějící. Polovina věcí je vám znepřístupněna a po dokončení hry je vám zapovězena možnost dále se toulat po světě, samozřejmě, dokud si hru znovu nezaplatíte. A tak vám nezbude nic jiného, než znovu sáhnout do peněženky, slepit prasátko a jít si hru znovu koupit.

Baraka_wallpaperV závěru také musím podotknout své obavy. Díky Free-to-Play bude rozpočet na dané MMORPG hry o poznání menší, což může znamenat pokles kvality těchto her. Vrátí se staré bugy a nedodělávky ničící každodenní život hráče. Osobně tudíž dám raději stranou nějakou tu korunu a nechám vývojáře vzít mi dech skvostnou hrou, nežli byl obětí peníze ždímajících studií.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *