elizabeth_by_speeh-d60smu6

QFR: S Bioshockem na věčné časy…

… a alespoň příštích pár dní nikdy jinak. První týden v rámci naší nové stálé rubriky Quest Fanart Roundup, ve které vám budeme každé pondělí představovat, co nového a zajímavého vytvořili fanoušci svým oblíbeným hrám ku poctě, naprosto suverénně ovládl titul Bioshock Infinite studia Irrational Games.

Že jsme z nového Bioshocku nadšení jsme vám potvrdili už v recenzi. Teď můžete vidět, že v tom zdaleka nejsme sami.

Některé obrázky či komentáře můžou obsahovat spoilery.

Doubleleaf
Bioshock Infinite | Autor: doubleleaf

Doubleleaf není pro fanartové nadšence neznámý termín. I když většinu tvorby obětuje na oltář Assassin’s Creedu (spolu s librou masa a za luny sbíranými pomněnkami), sem tam si odskočí i k jiným hrám, Bioshock nevyjímaje. Murder of Crows je jako kreslířský námět poměrně populární. To jsou ale Elizabetiny sběračské techniky taky.

Coey Kuhn
Great Minds Think Alike | Autor: Coey Kuhn

Jako stejně vděčný námět k fanartu se ukazují sourozenci Luteceové. Ze slušné záplavy zrzavých dvojčat se ovšem tenhle vymyká jak úspěšnou dobovou stylizací a technickými kvalitami, tak i neskutečným množstvím detailů a příběhových narážek. A taky tím, že jako jeden z mála dokončený.

sapphire-feather
Lamb of Columbia | Autor: sapphire-feather

Elizabeth a Songbird, výjimečně na té samé straně barikády, zaujali redakci serveru Gamesradar natolik, že tenhle kousek uvedla mezi 29 nejlepších fanouškovských děl na téma Bioshocku (jako jedno z mála se na seznam dílo dostalo i přes to, že na něm není Big Daddy). Souhlasíme.

Ghostfire
There’s Always a Lighthouse | Autor: ghostfire

Ať už si o konci hry myslíte cokoli, nedá se mu upřít, že byl v mnoha směrech působivý (a jestli mu upřete i tohle, budeme se o tom s vámi hádat). Věta „There’s always a lighthouse, there’s always a man, there’s always a city.“ ale rozhodně žádného fanouška Bioshocku nenechala chladným.

Alex Garner
Bioshock Infinite | Autor: AlexGarner

Jeden kousek od profesionála. Alex Garner se v civilu ilustrací živí a na kvalitách jeho fanartu se to samozřejmě podepisuje. Fanart je to sice poměrně starý (23. ledna. Roku 2012), ale jednak stylizací přesně sedí i na současnou verzi hry, druhak ukazuje Elizabeth vzácně ještě z doby, kdy měla všech pět pohromadě.

Mluvíme o prstech, samozřejmě.

Deltastic
The Roguish Type | Autor: deltastic

Vzhledem k Bookerovu… hm, řekněme „problematickému“ vztahu s vodními plochami náboženského charakteru je tenhle kus zajímavý hned z několika pohledů. Mimo jiné proto, že si při pohledu na propíchnutou ruku (i na ostatních artech) říkám, jestli jsem jediný, kdo v klíčové scéně tasil první…

Speeh
Elizabeth | Autor: Speeh

Tenhle jednoduchý (myslíme na pohled, ne na provedení) portrét si nás získal barvami i technikou. Autorovi dáváme za pravdu – škoda, že takových není víc.

Marianne-khalil
The Deal is Off | Autor: Marianne-khalil

Jedna z nejpůsobivějších scén ve hře si vlastní fanart rozhodně zaslouží. A i když autorka rozhodně na plátno nepřenesla atmosféričnost scény (což by, vzhledem k jejímu obsahu, bylo hodně těžké bez first person, kterým hra disponuje), ani tahle verze by neměla zapadnout.

To je pro tenhle týden vše, přátelé. Ten příští už snad nabídne o něco pestřejší tituly, jak bude haló kolem vydání hry postupně odeznívat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *