mgs5_PP_preview

Trailer Summary: E3 Speciál

Trailer Summary bude sice brzo Krtkova parketa, ale než se rozhoupe, zaskočím za něj já (měl jsem na starost sledovat E3 v přímém přenosu, proto). Electronic Entertainment Expo je tradičně největší událost roku, a všichni developeři si právě sem střádají největší trumfy. Letos navíc ve znamení console wars mezi Sony a Microsoftem o náskok pro next-gen. Důležitější než hardware je ovšem to, co se na něm ve finále bude hrát.  A tady je výběr toho nejlepšího.

Metal Gear Solid V: Phantom Pain /Kojima Productions, Multiplatform/ Nečekaně se objevil hned v úvodu konference Microsoftu a přiznávám, že mě začíná lákat, i když jsem k němu byl od začátku skeptický (hlavně kvůli klauniádám s odhalením a Kieferem Sutherlandem na postu nového dabéra). Záběry s koňmi taky vypadají, jako kdyby opadaly z Red Dead Redemption, ale musím přiznat, že cílí správně. Nejspíš do poličky půjde.

Zaklínač 3: Divoký hon /CDProjekt Red, Multiplatform/ Další zajímavá věc se taky objevila exkluzivně na konferenci XBoxu, byť půjde o multiplatformový titul. Jako Slovana jako poleno, čtenáře fantasy a dlouholetého (deset, myslím) fanouška Geralta z Rivie mě samozřejmě Zaklínač nemůže nechat chladným. Vizuál vypadá skvěle a pokud CD Projekt Red dodrží slovo a vybere z obou předchozích dílů to nejlepší, bude z tohohle jedna z pro mě nejočekávanějších her. Bohužel pro Microsoft, pro PC.

HALO /343i, xBox exclusive/ Poslední, co u xBoxu zaujalo, byl trailer na nové HALO. Nechci říkat HALO 5, protože to, jak se zdá, není název, který mu v 343industries vybrali. Pokud bych měl vybrat jedno slovo, které tohle krátké video charakterizuje, pak by to nejspíš bylo „matoucí“, ale rozhodně ne nezajímavý. Jako někdo, kdo přišel k sérii až se čtvrtým dílem, se po tomhle rozhodně nebráním myšlenkám pořídit si i díl pátý. Bohužel, o druhé řadě Spartan Ops nepadlo ani slovo, a té bych osobně před Master Chiefem dal přednost kdykoli a kdekoli. Sorry, stará vojno, posádka Infinity mě prostě oslovila víc.

The Last of Us /Naughty Dog, PlayStation exclusive/ Asi nikoho nepřekvapí, že konference PlayStationu pro mě začala teprve ve chvíli, kdy se na ní objevil launch trailer The Last of Us. Poněkud otravně připomněl posledním nešťastným herním novinářům (mně…), že jsou příliš malí a neznámí, než aby dostali recenzní kopii a musejí si ještě pár dní počkat. Což korunoval nejmenovaný vůl, který neměl nic lepšího na práci, než přes celý E3 twitter feed psát spoilery. (Proto by idioti neměli dostávat hry předem. … Nesmějte se.) Trailer měl sice potíže se zvukem, ale nakonec splnil co měl, včetně nových a velmi zajímavých záběrů.

InFamous: Second Son /Sucker Punch, PlayStation exclusive/ Další na seznamu je nový trailer k InFamous. Jako člověk smýšlející o předchozím díle velmi vysoko (stejně jako tak trochu magor do komiksů) jsem visel Sucker Punchi na udičce už ve chvíli, kdy se první trailer objevil na únorovém odhalení PS4. A i když je škoda vidět Colea McGratha i nadále v mrtvé kategorii, jsem hodně zvedavý, co předvede Delsin Rowe. Zatím to vypadá skvěle.

Assassin’s Creed IV: Black Flag /Ubisoft Montreal, Multiplatform/ Dostali jsme i nové video z příštího Assassin’s Creedu. To více či méně potvrzuje mé původní obavy, že gameplay bude úžasný a super, ale že Edward Kenway jako postava z něj vyjde jako přespříliš glorifikovaný floutkovitý blbec. Plus AnvilNEXT zjevně i nadále zamrzá, stejně jako zamrzal pod AC3. Alespoň hudba je výborná. Snad Ubisoft tentokrát pustí do prodeje i fyzickou kopii.

Watch_Dogs /Ubisoft Montreal, Multiplatform/ Na rozdíl od AC4 vypadají stále lépe. Jak živé demo, tak nový cinematicový „Expose“ trailer mě přesvědčily, že se tuhle hackerskou akci rozhodně vyplatí dál sledovat a vyhlížet (jako bych potřeboval někdy nějak zvlášť přesvědčovat). Ke štěstí už mi bude jenom stačit vidět, že Aiden Pearce je dobře napsaná a zpracovaná postava, a je to pro mě jasná koupě.

Spousta lidí byla zklamaná, že se neobjevila ani zmínka o Uncharted 4, ale i když se zrovna na ni těším jako na nic jiného, je moc brzo, pánové a dámy. Víme, že na Uncharted 4 se pracuje (a nejen z téhle malé fotky), ale ukázat ho teď by byla pro Sony i Naughty Dog sebevražda. Pozornost fanoušků a médií by šla pryč od The Last of Us doslova několik posledních hodin před celosvětovým releasem – a to by udělal snad jenom idiot.

Pokud čekáte na odhalení Uncharted 4, dočkejte VGA’s. Na těch Naughty Dog oznámil Uncharted 3: Drake’s Deception, tam poprvé ukázali The Last of Us. Věřit, že právě tam poprvé řeknou „Hele, pracujeme tady na nové hře s Natem,“ je sázka na poměrně velkou jistotu.

Dle mého názoru se máme hodně na co těšit. A je jedno, jestli si budeme nové hry užívat na PC, xBox One, PlayStation 4 nebo i na starém hardwaru. Důležité je, že budeme mít z čeho vybírat a co hrát.

Game is on.

Changer

Changer

Autor je multiplatformový hráč, komiksák a příležitostný novinář.
Changer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *