yveltal_by_missyfenstrider-d5sek3q

QFR #8: Pokémon speciál

Pokémon X/Y se ukázalo jako zatraceně dobrá investice, a tak i když se v QFR patří co chvíli nějaká kapesní potvora k neoddiskutovatelným stálicím, u příležitosti vydání nového titulu neškodí věnovat jim malý speciál.

Nejde tedy o výběr příliš žhavých novinek, spíš to berte jako menší exkurzi do vyčnívajících kousků pokémoní galerie.

Některé obrázky či komentáře můžou obsahovat spoilery.

catandcrown
Xerneas | Autor: catandcrown

Soubor obrázků nazvaných podle pokémona, který se po nich zrovna producíruje, otevírá Xerneas, jeden ze dvou nových legendárních posterboyů současné herní generace. Lehce realistický styl mu rozhodně sedne.

hellcorpceo
Mebukijika | Autor: hellcorpceo

Jméno hellcorpceo se nám neobjevuje v QFR poprvé a i tentokrát je to rozhodně účast zasloužená. Zimní varianta Sawsbucka se objevuje vzácně a málo, tohle si navíc koledovalo o feature už čistě jenom provedením.

arvalis
Bulbasaur | Autor: arvalis

RJ Palmer, alias arvalis, je se svojí sbírkou realistických pokémonů tvář známá a prověřená. Je to profesionální grafik a designér a na úrovni jeho práce je to rozhodně vidět. Jeho realistický pokédex už čítá desítky kusů a vybrat ten nejlepší je zatraceně těžké, takže se spokojime se starým dobrým dex no. 001. Vy si ale rozhodně prohlédněte i ty ostatní.

renecampbellart
Realistic Pokemon: Houndoom | Autor: ReneCampbellArt

A když už jsme u těch temnějších a méně children-friendly pokémonů, proč nezůstat u Houndooma? Tenhle vypadá, že si odskočil z concept artů k Heroes of Might & Magic, mezi jednotkami Pekla by se rozhodně neztratil.

Missyfenstrider
Yveltal | Autor: Missyfenstrider

Ve speciálu inspirovaném šestou generací nemůžeme opomenout Yveltala, Xerneasův destruktivně protějšek. Legendární dvojice v X/Y se tentokrát zaměřila na protiklad života/počátku a smrti/konce. Pokud vám ještě nedošlo, který je který, lepší nápovědu už asi nedostanete.

WildEllie
Pyroar – Fire queen | Autor: WildEllie

Ale designy nových pokémonů nejsou líbivé jen ty legendární, ale i ty… hm… řekněme „lidovější“ povahy, které chytnete někde v trávě. Pyroar je jedním z nich.

Sa-Dui
Pokemon: Mega Blaziken | Autor: Sa-Dui

Megaevoluce, které představila nová generace her, jsou některé sice šeredné jak noc. Blaziken patří k těm povedenějším, a dostane-li ho do ruky někdo šikovný, i jednoduchý výsledek stojí za to.

Gabbi
Pokemon – Gogoat, Fletchling and Talonflame | Autor: Gabbi

Mezi oblíbence nové generace se rychle prokousala i místní varianta Pidgeyho Fletchling a travní kozoroh Gogoat. Oba v trávě potkáte stejně často jako dříve zmíněný postrach všech probíhajících trenérů, tihle jsou ale na rozdíl od svých předchůdců velmi užiteční. A na cizím obrázku vypadají cool.

greyanimebeast
Zapdos 2012 | Autor: greyanimebeast

Ani první generace ale nezaostává, spíš naopak. I když zrovna Zapdos nepatří mezi populární stálice, i tak se občas dočká výborného zpracování.

Akela Taka
Manectric Making a Storm | Autor: Akela Taka

Česká kreslířka Akela Taka momentálně pracuje na výrazně realističtějších malbách existujících zvířat, ale někteří z nás si pamatují pár let zpátky, kdy byly cílem jejích uměleckých výpadů většinou právě pokémoni.

rajewel
Distorter | Autor: rajewel

Rajewel (taky už jsme ji tu měli) přináší důkaz, že i poměrně šeredný pokémon se dá ve správných rukou dovést ve velmi pěknému artu. A bonusové body patří i za to, že jako jediný obrázek se v názvu obešel bez jeho jména.

To je pro dnešek vše. Pokémonského artu je na internetu ale stohy a stohy, takže doporučujeme jít a hledat po vlastní ose.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *